Internet - Kontrakt krotkoterminowy

Forum na temat życia na Malcie.

Internet - Kontrakt krotkoterminowy

Postprzez explorer12gs » 04 Sie 2011, 23:58

Witam,

Mam na imie Mariusz i wkrotce pojawie sie na Malcie na 3 miesiace. Bede mieszkal w Msida.
Potrzebuje szybki stabilny internet do pracy zdalnej z Malty. Przegladam dostepnych operatorow i znajduje same dlugo terminowe oferty.
Czy moze ktos ma informacje o jakis kilku miesiecznych opcjach ? Bez sensu przeplacac za caly rok..jak bede tylko 3 mc..
Czy do zakupu internetu potrzebuje maltanski dowod tozsamosci ?

pozdrawiam
Mariusz
explorer12gs

Re: Internet - Kontrakt krotkoterminowy

Postprzez orchidea04 » 05 Sie 2011, 08:35

Tutaj nie ma kontraktów krótkoterminowych. Możesz spróbować z tej opcji: https://www.vodafone.com.mt/libertyprepaidplans - to internet prepaidowy więc myślę, że w sam raz dla Ciebie jeśli zostajesz na 3 miesiące.
A maltańskiego ID raczej nie potrzebujesz. Jeśli będą czegoś potrzebować to może być paszport :)
www.ratunku-co-robic.ownlog.com
konsultantka Avon
Awatar użytkownika
orchidea04

Miejscowość: Bugibba / Częstochowa

Postprzez Truskaweczka » 05 Sie 2011, 20:14

W Melita nie ma problemu z krótkim terminem umowy. My podpisywaliśmy kontrakt na czas nieograniczony, jedyny warunek to przedpłata za pierwsze 3 miesiące. Ogólnie jesteśmy zadowoleni. Koszty to 10 Mbps/ 19.99Euro m-c plus 10 Euro za podłączenie. My też przyjeżdżaliśmy z myślą o 3 max 6 miesiącach, skończy się na 6 ale przy 3 też nie byłoby problemu.
Wystarczy polski dowód osobisty albo paszport.
Awatar użytkownika
Truskaweczka

Miejscowość: Poznań/St Paul's Bay

Postprzez explorer12gs » 06 Sie 2011, 10:14

Wielkie dzieki za informacje, ciekawe czy uda mi sie w Melicie dostac krotkoterminowy bo na stronie nie znalazlem o tym info. A jesli sie nie uda to Vodafone. Dlugo sie czeka zanim podlacza net z Melity ..czy to od reki jest ?

Pozdrawiawiam
mariusz
explorer12gs

Postprzez Truskaweczka » 06 Sie 2011, 17:46

My czekaliśmy 2 dni wszystko załatwialiśmy w punkcie w Naxxar.
Awatar użytkownika
Truskaweczka

Postprzez Mika » 09 Sie 2011, 21:47

Osobiście nie testowałam Melity, ale znajomi narzekali że jest słaby, no ale może wystarczy dla Ciebie :) My mieliśmy z GO, co prawda kontrakt jest długoterminowy, ale przy wcześniejszym rozwiązaniu umowy płaci się chyba jakieś 50 euro kary, a net nawet nieźle śmigał. Ale jeśli nie potrzebujesz nie wiadomo jak szybkiego łącza, to pewnie nawet prepaid wystarczy :)
www.AveRock.pl \,,/
Awatar użytkownika
Mika

Miejscowość: Hilversum

Postprzez bobby » 10 Sie 2011, 01:42

ja mam umowe z GO, musialem zaplacic za 3 mce z gory i nie mam zadnego limitu czasowego
Robert Borkowski
WWW.MOJAMALTA.COM
www.facebook.com/MojaMalta
info@mojamalta.com
00 356 996 42 915
Awatar użytkownika
bobby

Miejscowość: Gzira, Malta

Postprzez Mika » 10 Sie 2011, 10:10

Z tego co pamiętam to nic nie płaciliśmy w GO na początku, po 2 miesiącach przyszedł rachunek za 2 m-ce, bo nie mieliśmy karty kredytowej, więc płaciliśmy "ręcznie". Ale na pewno wtedy umowa była na min. rok, jednak jak już napisałam, nie ma problemu żeby ją zerwać (z 2 tyg. wypowiedzeniem zdaje się).
Acha, my nie płaciliśmy za modem czy dekoder (co normalnie się płaci) bo nasz landlord jest kumplem jakiegoś managera w GO i nam wszystko załatwił ;) a tak to dochodzi jeszcze koszt tych opłat.
www.AveRock.pl \,,/
Awatar użytkownika
Mika

Postprzez Truskaweczka » 13 Sie 2011, 13:36

W Melicie tez nie płaciliśmy za modem, a prędkość wystarczała swobodnie 4 osobom pracującym przez internet na kompie.
Awatar użytkownika
Truskaweczka

Postprzez Mika » 13 Sie 2011, 13:39

A no widzisz, jakoś dobrze trafiliście :) Nie wiem od czego to zależy, no ale każdy dostawca ma plusy i minusy ;)
www.AveRock.pl \,,/
Awatar użytkownika
Mika

Następna

Wróć do Dyskusje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość